V oblasti financií pracujem od roku 1996. Svoje skúsenosti som začala zbierať v jednej zo slovenských bánk a v roku 2012 som prešla do jednej z najväčších bánk na Slovensku na pozíciu hypotekárnej špecialistky. Posledné 4 roky som pomáhala klientom a kolegom z pozície riaditeľky pobočky.
Od roku 2022 pôsobím ako nezávislý finančný sprostredkovateľ, svojim klientom pomáham znižovať a optimalizovať výdavky na hypotékach, poisteniach, investíciách a súčasne zvyšovať zhodnotenie úspor.
Chcete vedieť ako to robím? Tak čítajte ďalej, je to jednoduché.
Vďaka svojej práci mám dennodenný prístup k množstvu noviniek o produktoch bánk, poisťovní, správcovských spoločností a dôchodkových spoločností. Tieto údaje nepretržite porovnávam a vyhodnocujem, aby som vedela svojim klientom poradiť s ich potrebami tak, aby v každom okamihu využívali tú najvýhodnejšiu možnosť, ktorá na trhu existuje.
Skúste sa teraz zamyslieť: "Aké by to bolo mať vždy najnižší úrok na hypotéke, sporenie s najvyšším úrokom na trhu alebo nemať starosti pri výbere PZP alebo riešení poistnej udalosti?"
Veľa Slovákov si dodnes sporí na dôchodok cez investičné životné poistenie. Je to produkt, ktorý mal kedysi svoj zmysel, no dnes ho mnohí odborníci považujú za zastaraný a málo výhodný. Spojenie poistenia a investovania síce na prvý pohľad znie dobre, ale realita je taká, že tento produkt býva veľmi drahý a poistná ochrana je často minimálna.
Väčšina z nás má na svoju nehnuteľnosť, v ktorej býva, hypotéku. Ak ste si kúpili byt, no plánujete ho predať a presťahovať sa napríklad do väčšieho bytu, či rodinného domu, je to možné, no nie je to úplne jednoduchá záležitosť. Hypotéku s výhodnejším úrokom z minulosti totiž preniesť na novú nehnuteľnosť nie je až také ľahké.
Daň z finančných transakcií alebo inak transakčná daň, je v posledných dňoch snáď najskloňovanejším slovným spojením slovenských podnikateľov. Od prvého apríla je totiž v platnosti nová daň, ktorá spôsobila, že majitelia podnikov začali uprednostňovať platby v hotovosti. Prečo je tomu tak?